Staff

LEADERSHIP TEAM

Maureen Kelly
Maureen Kelly
Head Teacher/Designated Safeguarding Officer
Mary Ainger
Mary Ainger
Deputy Head Teacher
Safeguarding Officer/Whole School Teaching and Learning/RE Leader
Lisa Aldrige
Lisa Aldridge
Assistant Head Teacher/EYFS Leader/Mentor/Maths Leader/Safeguarding Officer

OFFICE TEAM

Kim McKenzie
Kim Mckenzie
Business Leader/First Aider
Cathy Lewis
Cathy Lewis
Office Administrator/First Aider
Susan
Susan Deegan
Receptionist/First Aider
Sharon Tompson
Sharon Thomson
Receptionist/First Aider
Mary McAfee
Mary McAfee
Teaching Assistant/ First Aider/Evening Receptionist
harriet
Harriet Glackin
Teaching Assistant/ First Aider/Receptionist

SPECIAL EDUCATIONAL NEEDS CO-ORDINATOR

Laura
Laura Matteoni
SENCo/Inclusion Leader/Safeguarding Officer

PASTORAL LEADER

Jo Isaacs 2
Jo Isaacs
Attendance Officer/Behaviour and Safeguarding Officer/Parent Support Advisor/First Aider

NURSERY TEAM

Sarah-Jane Deacon
Sarah Jane Deacon
Nursery Teacher/EYFS Learning Environment
REF_0820
Justyna Di Napoli
Teaching Assistant/First Aider
Joy Williams
Joy Williams
Teaching Assistant /First Aider
Maureen Angear
Maureen Angear
Nurse Nurse (Mon-Wed)/First Aider

RECEPTION TEAM

Eloise Yates
Eloise Yates
RY Teacher/Library Leader/EYFS Learning Environment
Theresa Gill
Theresa Gill
RG Teacher/EYFS Learning Environment
Jo Cassen
Jo Cassen
Nursery Nurse (Wed, Thur & Fri a.m.)/First Aider
Jane Gould
Jane Gould
Teaching Assistant (Mon, Tue & Fri)/First Aider
Rose Puttock
Rose Puttock
Teaching Assistant/First Aider

YEAR 1 TEAM

Grant Kutner
Grant Kutner
1K Teacher
Geography Leader/School Travel Plan
Diana Whyatt
Diana Whyatt
1W Teacher
Literacy/Phonics and Modern Foreign Languages Leader
Leslie O'Sullivan
Lesley Byrne
Teaching Assistant/First Aider
Caron Lyons
Caron Lyons
Teaching Assistant (Mon-Thurs)/Breakfast Club Leader/First Aider
Zara Browne
Zara Browne
Teaching Assistant/Meal Time Supervisor/After School Club/First Aider
Joan Wright
Joan Wright
Teaching Assistant (p.m.)/First Aider
Elei Haran
Elei Haran
Teaching Assistant (a.m.)/First Aider
Shobna
Shobhna Gandhi
Teaching Assistant (a.m.)
Caroline Gormaly
Caroline Gormally
Breakfast Club/Meal Time Supervisor

YEAR 2 TEAM

Nicki Carrick
Nicki Carrick
2C Teacher
KS1 Leader & Assessment Leader
coming-soon
Georgia Robinson
2B Teacher
Martina Revere
Martina Revere
Teaching Assistant/Support Staff Mentor/First Aider
Jane Gould
Jane Gould
Teaching Assistant/First Aider
Kathleen Deary
Kathleen Deary
Teaching Assistant/First Aider
Mary McAfee
Mary McAfee
Teaching Assistant (a.m.)/ First Aider/Evening Receptionist
katrina
Katerina Makri
Teaching Assistant (p.m.)
Chloe Selman

Chloe Selman
Teaching Assistant

YEAR 3 TEAM

Danielle Hoctor
Danielle Hoctor
3H Teacher/Design & Technology Leader
Charlie Coy
Charlie Coy
3C Teacher/Science Leader
Amanda Kraushar
Amanda Kraushar
Teaching Assistant/First Aider

katrina
Katerina Makri
Teaching Assistant (a.m.)
harriet
Harriet Glackin
Teaching Assistant (Tues & Thurs)/ First Aider/Receptionist
carol
Carol Taylor
Meal Time Supervisor/After School Club (Mon-Wed)
Romana
Romana Begum
Meal Time Supervisor

YEAR 4 TEAM

Josh David
Josh David
4D Teacher
ICT Leader/21st Century Learning Leader
Charlotte D'Arcy
Charlotte D'Arcy
4D'A Teacher/Temporary History Leader
Mairead McDonagh
Mairead McDonagh
4M Teacher
Amanda Kraushar
Amanda Kraushar
Teaching Assistant (Tue-Fri a.m.)/First Aider
Liz
Elizabeth Yates
Teaching Assistant (a.m.)
Mary McAfee
Mary McAfee
Teaching Assistant (p.m.)/ First Aider/Evening Receptionist
Jane Gould
Jane Gould
Teaching Assistant/First Aider
Sakina Sadik
Sakina Sadik
Teaching Assistant/First Aider
suzanne
Suzanne Walsh
Teaching Assistant
Siobhan O'Sullivan (2) u
Siobhan O'Sullivan
Teaching Assistant (p.m.)/Welfare
Eithne Buckland
Eithne Buckland
Meal Time Supervisor/Breakfast Club

YEAR 5 TEAM

Leah Corbett
Leah Corbett
5C Teacher/Art & Display Leader
Chris Bell
Chris Bell
5B Teacher/Music Leader
Sakina Sadik
Sakina Sadik
Teaching Assistant (a.m.)/First Aider
Joan Wright
Joan Wright
Teaching Assistant (a.m.)/First Aider
suzanne
Suzanne Walsh
Teaching Assistant
Shobna
Shobhna Gandhi
Teaching Assistant (p.m.)
harriet
Harriet Glackin
Teaching Assistant (Mon & Wed)/ First Aider/Receptionist

YEAR 6 TEAM

Judy Van Den Abbeele
Judy Van Den Abbeele
6V Teacher/KS2 & Curriculum Leader
Ellie Carruthers
Ellie Carruthers
6C Teacher/PSHE Leader

Soulla Zacharias 2
Soulla Zacharias
Teaching Assistant (a.m.)/ICT Support/First Aider
Siobhan O'Sullivan (2) u
Siobhan O'Sullivan
Teaching Assistant (a.m.)/Welfare
Elei Haran
Elei Haran
Teaching Assistant (p.m.)/First Aider
Liz
Elizabeth Yates
Teaching Assistant (p.m.)
Jamie Bray
Jamie Bray
Breakfast Club and Lunch Time Sports Leader

OTHER TEACHING STAFF

Dominique Reeve
Dominique Reeve
Support Teacher
Natasha Mirza
Natasha Mirza
PE/Healthy Schools Leader
Barbara Cox
Barbara Cox
Support Teacher
Maria O'Sullivan
Maria O'Sullivan
High Level Teaching Assistant/First Aider
Patience Nkwo
Patience Nkwo
Schools Direct Teacher
REF_0856
Frances Ross
Schools Direct Teacher
Erica Ikibiroglu
Erica Ikibiroglu
Support Teacher

BREAKFAST CLUB TEAM

Caron Lyons
Caron Lyons
Teaching Assistant/Breakfast Club Leader/First Aider
Caroline Gormaly
Caroline Gormally
Breakfast Club/Meal Time Supervisor
Eithne Buckland
Eithne Buckland
Meal Time Supervisor/Breakfast Club
Jamie Bray
Jamie Bray
Breakfast Club and Lunch Time Sports Leader

AFTER SCHOOL CLUB TEAM

Sam Ward
Sam Ward
Teaching Assistant/MTS Line Manager/Playtime Co-ordinator/After School Club Leader/First Aider
Zara Browne
Zara Browne
Teaching Assistant/After School Club/First Aider
Amanda Kraushar
Amanda Kraushar
Teaching Assistant/After School Club
Munevver Iscimen
Munevver Iscimen
After School Club
carol
Carol Taylor
Meal Time Supervisor/After School Club (Mon-Wed)

DISPLAY & DESIGN CO-ORDINATOR

Julie Lown
Julie Lown
Display & Design Co-ordinator/First Aider

CARETAKERS

Ken Clare
Ken Clare
Caretaker/First Aider
Peter Lyons
Peter Lyons
Assistant Caretaker

ICT TEAM

Alex Souras
Alex Souras
Part-Time ICT Technician
Soulla Zacharias 2
Soulla Zacharias
Teaching Assistant/ICT Support/First Aider
Thomas Lyons
Thomas Lyons
Part-time ICT Software Maintenance

CATERING TEAM

Edith
Edith Bafundila
Head Cook
Joanna Ngalula
Joanna Ngalula
Catering Assistant
sangita
Sangita Depala
Catering Assistant
amy
Amy Baker
Catering Assistant